рав Авром Шмулевич (avrom) wrote,
рав Авром Шмулевич
avrom

Терор як метод пропаганди

Терор як метод пропаганди

Терор як метод пропаганди

Розстріл тролейбуса в Донецьку цілком може бути цілеспрямованою акцією Росії. У російської влади немає абсолютно ніяких моральних обмежень, вони не шкодують людей - ні своїх, ні чужих.

Терор як метод пропагандиВ історії Радянського Союзу та пострадянської Росії, КДБ, ФСБ та інших спецслужб, починаючи з часів Леніна, є чимало прикладів такого роду терактів.

Коли розвідники-військовослужбовці - спочатку радянські, потім російські - здійснювали теракти самі, а потім списували їх на сторону, яку потрібно було очорнити. Цей метод дуже широко застосовувався, і подібні методи абсолютно в руслі російської політики.

Згадаймо, як той же Путін прийшов до влади. Після вибухів будинків у Москві та вторгнення чеченських бойовиків під командуванням Басаєва в Дагестан. Є думка, і небезпідставна, що вибухи та вторгнення були організовані російськими спецслужбами. Щоправда, доказів немає. Але навіть якщо спецслужби відношення до цих подій не мали, то вони використовували їх для того, щоб Путін отримав владу.

Факт, що бойовики могли обстріляли зупинку громадського транспорту в Донецьку не навмисно теж не можна виключати. Потрібно розуміти: в місті величезна кількість людей зі зброєю (бойовики, російські військовослужбовці), у тому числі і потужною, що не мають належної підготовки. Тому, нажаль, подібні трагедії неминучі.

Та в будь-якому випадку російська пропаганда максимально використає це на свою користь. Можна навіть і не сумніватися - вона буде висмоктувати з цього теракту все, що тільки можливо. Росія вже не перший рік і навіть не перше десятиліття використовує війни та теракти для досягнення своїх цілей, головна з яких - розширення імперії. Головне, що у російської пропаганди є стратегія, чого не можна сказати про українську сторону, яка не має стратегії в жодному аспекті, без чіткої подачі інформації.

Теракт у Донецьку - Україна не надала жодного професійного доказу, що саме бойовики обстріляли зупинку. Якийсь британський журналіст дав уламок снаряда якомусь експерту. Українська влада сама повинна була взяти цей уламок і офіційно передати його до міжнародної експертизи, на результати котрої потім можна було б посилатися.

А Росія вже завтра може надати хоч з півсотні різних "експертів", які впевнено скажуть, що до цього уламку була прикріплена візитка Яроша, а на ній знайдені відбитки Порошенка.

Цей теракт в Донецьку показує, наскільки професійно і безпринципно діє Росія і російська пропаганда. Цілком імовірно, що це було зроблено за прямим наказом Росії. Але вона зараз розповідає всьому світу свою версію про те, що зупинку в Донецьку обстріляла українська армія. Цілком ймовіірно, що саме ця версія дійде і до ООН.

І саме російську версію будуть передруковувати значна частина світових ЗМІ, в той час, як українську так ніхто може і не почути. Тому що українська версія насправді залишилася всередині українських ЗМІ. З іншого боку, у України є розвідка, яка повинна надавати докази такого роду провокацій. Проте нічого подібного ми не бачимо.

Україна займає пасивну позицію. Вона зараз схожа на людину, на яку напав хуліган. Замість того, щоб оборонятися, закриває обличчя руками і намагається ухилитися. Якщо вона буде далі продовжувати лише оборонятися, рано чи пізно її зіб'ють з ніг.

Авраам Шмулевич, Укроп UA

Tags: Агрессия РФ против Украины, Басаев, Донбасс, Донецк, Мои интервью, Мои тексты, Путин, Спецслужбы, Терроризм, Украинский язык, Чеченская война
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments