рав Авром Шмулевич (avrom) wrote,
рав Авром Шмулевич
avrom

"Показ зубів" Кадирова чи підготовка до третьої чеченської війни. Що приховує огляд потужності спецн

"Показ зубів" Кадирова чи підготовка до третьої чеченської війни. Що приховує огляд потужності спецназу Чечні?Політолог Авраам Шмулевич розмірковує з приводу огляду чеченського спецназу та причин такого огляду. З точки зору політолога, є три варіанти такого стягнення бойової потужності: "показ зубів" Кадирова, відхід з Кавказу та підготовка Кремля до третьої чеченської війни

"Показ зубів" Кадирова чи підготовка до третьої чеченської війни. Що приховує огляд потужності спецназу Чечні? Рамзан Кадиров раптово зібрав на стадіоні у Грозному 20 тис озброєних бійців "чеченського спецназу", при цьому чеченський лідер заявив, "що сьогодні було стягнуто всього 10 відсотків бійців від загального числа співробітників чеченських спецпідрозділів". Тобто, на його думку, в Чечні 200 тис одних бійців спецназу! Населення Чечні на 2014 рік, за офіційними даними - 1 346 438 чол.

Політолог Авраам Шмулевич написав з цього приводу: "Я читав, що коли людина впадає в слабоумство, то насамперед у неї пропадає здатність вираховувати арифметичні дії. Хоча, може бути, просто арифметика ніколи не була сильною стороною чеченського академіка.
Дуже дивний огляд. Незаконний огляд. Адже за російськими законами силові структури не підкоряються Главі суб'єкта федерації, Рамзан, як будь-який губернатор в РФ, не має права збирати їх і взагалі наказувати.

Для чого це?

У мене є три варіанти:
1) Рамзан "показує зуби". Розмови про його можливу відставку "шляхом підвищення" - ходять давно. Можливо, Рамзан завдав попереджуючого удару, показав, що так просто його з Чечні не прибрати. Це ж на словах бійці підкоряються Путіну - а реально командує ними Рамзан і тільки Рамзан, і виконувати вони будуть (якщо будуть?) - його накази.

2) В Україні йде реальна сучасна війна, щоб воювати проти української армії - потрібно важке озброєння, танки, системи залпового вогню, артилерія, а не стрілецька зброя, яка тільки і є у бійців Рамзана. Викликаючись воювати на Донбасі, Кадиров тим самим спонукає Путіна видати йому важке озброєння. А коли воно у нього виявиться - російська армія нічого йому зробити не зможе.

3) Я думаю, що Кремль реально готує третю чеченську війну, яка цього разу вийде за рамки тільки Чечні. Двічі війна в Чечні вже рятувала кремлівський режим, саме вона привела Путіна до влади - велика спокуса знову використати цей шлях, щоб відвести після провалу в Україні і економічного колапсу невдоволення народу взагалі, і від російських націоналістів особливо.
І це підготовка російської громадської думки до силової операції проти Чечні - до початку третьої чеченської. Нічого, крім страху і бажання "доробити, що не доробили" у мільйонів російських телеглядачів ці бородаті "чеченські бойовики", кричущі на камеру "Аллах Акбар!", не викликають.

Але не очевидно, що цей хід вдасться Москві втретє.

Відхід Росії з Кавказу можливий вже в наступному році.

І, можливо, що огляд чеченської бойової потужності є узгодженою з Москвою підготовкою до цього відходу".Tags: Мои тексты, Украинский язык
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments