рав Авром Шмулевич (avrom) wrote,
рав Авром Шмулевич
avrom

ЗАКОН ПРО НАЦІОНАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР ДЕРЖАВИ ІЗРАЇЛЬ НЕ ОБМЕЖУЄ ПРАВА АРАБСЬКОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ГРУПИ - ШМУЛЕВ

ЗАКОН ПРО НАЦІОНАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР ДЕРЖАВИ ІЗРАЇЛЬ НЕ ОБМЕЖУЄ ПРАВА АРАБСЬКОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ГРУПИ - ШМУЛЕВИЧ

Ізраїльський парламент (Кнесет) прийняв "Основний закон про національний характер держави Ізраїль". Це дуже символічний крок, який завершує двотисячолітню історію. І цим євреї заявляють, що вони повернулися на свою землю, у них є своя країна, яку відняти ніхто не зможе.
Про це в ексклюзивному інтерв'ю "Прямому" заявив політолог, президент Інституту східного партнерства Авраам Шмулевич.

 
- Чому саме зараз? І ви бачите, як би, виходить, що сильно обмежена арабська соціальна група, і вони - громадяни Ізраїлю.
Абсолютно нічим не обмежена. І, в принципі, для арабів це практично нічого не змінить. Арабська мова є мовою, на яку всі державні акти перекладаються. До речі, не тільки на арабську. В Ізраїлі дуже гнучка мовна політика. Держава звертається до своїх громадян на тих мовах, які вони розуміють. Зараз у мене на під'їзді в Єрусалимі висить оголошення газової компанії на наступних мовах: іврит, арабська, англійська, російська, ефіопська та французька. Тобто ті групи, які існують в країні основні, вони представлені.
Всі державні акти дублюються арабською, всі державні служби говорять арабською. У цьому сенсі нічого не зміниться. Але дійсно євреї заявили, що Ізраїль - це держава саме єврейського народу. У певному сенсі це дуже символічний крок, який завершує двотисячолітню нашу історію. 2000 років тому стародавні римляни вигнали нас з нашої країни, зруйнували храм, спалили Єрусалим. Якраз в суботу і неділю буде річниця цієї сумної події.

 
Майже 200 років минуло. І євреї знову заявляють, що ми повернулися на свою землю, у нас є наша країна, ніхто у нас нашу країну відняти не зможе, ми готові надати ... і дійсно Ізраїль надає всі абсолютно цивільні, економічні, будь-які права будь-якому громадянину, який живе на нашій території, незалежно від його віросповідання, національності тощо. Але Ізраїль - це єврейська держава.
- У нас є конфлікт з Угорщиною. І Угорщина звинувачує Україну в тому, що Україна надає перевагу українській мові, і вона наполягає, українська влада, щоб меншини угорські, які живуть на кордоні України та Угорщини в обов'язковому порядку знали українську мову. А Угорщина каже: ви поступово будете звужувати угорську мову. Чи передбачає цей ваш закон якийсь вплив на школи, що, наприклад, тепер школи будуть тільки на івриті, що там не буде арабської мови? Як це у вас влаштовано буде?
Абсолютно це ніяк не змінюється. У школах в арабському секторі викладання арабською мовою. Але іврит, звичайно, є державною мовою. Тобто обов'язкове вивчення івриту, обов'язково всі державні акти на івриті. Вони можуть дублюватися на інші мови, навіть на російську або на арабську. Але іврит - обов'язкова мова. При цьому Ізраїль вважає, що не можна обмежувати своїх громадян. Якщо люди хочуть вивчати, скажімо, арабську або ефіопську мову - нехай вони це роблять. І держава надає їм відповідну підтримку.

 
Є школи, які викладають арабською мовою основні предмети. Вони отримують таку ж державну підтримку. Але вважається, що людина, яка закінчила цю школу, повинна також вільно говорити на івриті. Власне, це в її інтересах. Тому що без івриту в Ізраїлі на ринку праці ви не влаштуєтеся. І, відповідно, Ізраїлю не потрібні громадяни, які якось обмежені в економічних правах.
В Україні трошки інша ситуація склалася просто історично. Оскільки держава була слабкою. Але в переважній більшості країн існує одна державна мова, яку зобов'язані знати всі її громадяни. Це не є дискримінацією.

https://prm.ua/zakon-pro-natsionalniy-harakter-derzhavi-izrayil-ne-obmezhuye-prava-arabskoyi-sotsialnoyi-grupi-shmulevich/

https://www.youtube.com/watch?v=LJJXT7k5Dps
Tags: Видео, Мои интервью, Мои тексты, Украинский язык
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments